Директорка школе Мирјана Шљиванчанин и педагог Мирјана Милановић су организовале овај семинар за 30 наставника Техничке школе. Семинар је одржан у просторијама школе, 18. марта а водитељи семинара су били професори са Универзитета Сингидунум из Београда. Семинар је био бесплатан.

Овај дан су наши ученици обележили са наставницом географије Горданом Мирчић. Четири ученице I-4 су направиле занимљив пано-дрво, који је смештен у еко кутку школе.

Поводом обележавања Светског дана вода (22. март), у школи је организовано предавање о заштити вода. Предавање је одржао Александар Величковић запослен у ЈКП ''Милош Митровић'' у Великој Плани, који је директно везан за производњу и дистрибуцију воде на територији општине Велика Плана.

У петак, 23. децембра 2016. године у нашој школској радионици у термину од 12 до 16 часова, одржаће се Сајам предузетништва.

Посетиоци ће бити у могућности да виде како наши ученици раде у својим малим предузећима. Надамо се да ће ученицима осмог разреда посета нашем сајму помоћи при доношењу одлуке - шта после основне школе?

Након завршетка сајма, следи детаљнији извештај.

Пожега 3. и 4.11.2016.

У ТШ у Пожеги пре више година уведено дуално образовање. Најцењенија занимања су: пословни администратор, туристички техничар и машински техничар. Матуранти по завршетку школе добијају посао.

Поводом Дана менталног здравља, 10.10.2016. године, вршњачки едукатори Техничке школе ''Никола Тесла'' заједно са вршњачким едукаторима ЕУШ ''Вук Караџић'' су одржали радионицу поводом вршњачке подршке адолесцентима.